torsdag 18. september 2025

Svalene er her.....

Sommeren har vært fin. Men nå er det slutt for i år. Jeg har mengder av bildeminner, så jeg skal lage fotoalbum i vinter. 

Det har vært herlig med sol, bad, lange turer i inn og utland, sykkelturer og kreativitet. Nå er det tilbake til turer i skogen her og forberedelse til en ny vinter. 

Svalene sveiper over oss fortsatt, og her har det ikke vært frostnatt, enda. 

Men høsten banker på! Løv begynner å bli gule. Bregnene i skogbunnen er brune. Blomstene i hagen synger på siste verset, og dagene er kortere. Det går mot en roligere tid, og da blir det litt blogging på meg igjen. 


Jeg har syltet og saftet litt, mannen i huset har fisket sei til vinterforrådet. Vi har kokt kraft til fiskesuppe, kantareller ligger ferdig forvellet i fryseren, og i år har jeg til og med hermetisert pærer. 

Her regner det om dagen, men innimellom titter sola fram. Jeg nyter solnedgangene i høsten og strikker litt i ull nå.